Стоматология Axioma Dent
  Час роботи: 9.00 - 20.00
     без вихідних

Замовити зворотній дзвінок

Ми на мапі

м.Київ, Миколи Закревського 97-А

Карієс

Що буде якщо не лікувати карієс?

Ускладнення через карієс, якщо його не лікувати

Якщо вчасно не виявити і не вилікувати карієс, можуть виникнути ускладнення. Карієс може перерости в складніші форми захворювання зуба. А саме:

- пульпіт – ураження м'яких тканин зуба, нерва й зубного каналу;

- періодонтит – запалення тканин періодонта, які розташовані навколо коренів зубів. Причиною запалення є інфекція, що поширюється по кореневих каналах зуба;

- кіста – через руйнування кісткової тканини можливе розростання грануляції й утворення порожнин. Найчастіше ці порожнини заповнюються гноєм;

- флюс – набряк ясен або щоки. Запалення окістя. Врешті-решт, карієс без лікування може привести до втрати зуба. Важливо і те, що бактерії, які розмножуються в каріозних зубах легко потрапляють в шлунок і викликають гастрити і виразки. Так само інфекції порожнини рота можуть бути причиною інших захворювань внутрішніх органів і систем організму. Виходячи з цього можна зробити висновок, що карієс небезпечний не лише втратою зуба, але і є загрозою здоров'ю усього організму.

Як лікувати карієс

На початковій стадії карієс можна лікувати терапевтичним шляхом – аплікаціями розчину глюконата кальцію та препаратами, що містять фтор. Середній карієс лікується шляхом препарування – свердління бормашиною. Уражені тканини видаляються і заміщуються пломбувальним матеріалом. Пломбі надається анатомічно правильна форма зуба. Щоб уникнути больових відчуттів під час лікування, робиться місцева анестезія.

Лікування карієсу в домашніх умовах або профілактика карієсу

  1. Догляд за порожниною рота – чищення зубів і полоскання ротової порожнини 2 рази в день, уранці і увечері.
  2. Регулярно міняйте зубну щітку (приблизно раз на три місяці).
  3. Стежте за раціоном харчування – виключайте солодке і продукти, які містять велику кількість вуглеводів. Більше овочів і зелені.
  4. Включіть в меню вітаміни.
  5. Та звичайно ж, регулярно відвідуйте стоматолога з метою виявлення початкової стадії карієсу і для проведення чищення ротової порожнини. Вистачає 2 рази на рік. При необхідності 3 рази на рік, якщо є рекомендація лікаря-стоматолога, що вас лікує.

Бережіть себе та попереджайте захворювання, аби не довелося їх потім лікувати! Ми піклуємося про Вас!

Ми на мапі